Zalety domów z drewna

Jesteś na etapie życia, kiedy dorobiłeś się już pewnej sumy i wynajmowanie mieszkania w bloku przestaje być dla Ciebie koniecznością. Zaczynasz zastanawiać się nad nowym miejscem zamieszkania – cichym, wolnym od sąsiadów za ścianą oraz problemów z nimi związanych. W artykule tym dowiesz się jakie zalety (oraz w czym lepsze są) domy drewniane od domów murowanych.

Przy wyborze domu z drewna, powinieneś kierować się jego dwoma głównymi zaletami:
Po pierwsze, dom z drewna buduje się kilkakrotnie razy szybciej niż domy wykonane w innych technologiach (np. murowane). Po drugie, domy z drewna są dużo bardziej zdrowsze niż ich murowana konkurencja.

Innym, przemawiającym za domami drewnianymi argumentem są praktycznie mnożące się gotowe projekty domów. W samym internecie, np. na stronie drewnianebudowanie.com znajdziesz ofertę, z której będziesz mógł zastosować przy budowaniu swojego domu z drewna.

Szybkość budowania. Domy z drewna budowane są w dwóch kategoriach czasowych. Pierwsza, kiedy dom jest składany od podstaw na placu budowy to czas około 3 miesięcy. Jeśli natomiast dom na miejsce budowy zostaje przywieziony w pełnej prefabrykacji, czas realizacji skraca się nawet do kilku dni. Dzięki temu także, domy te można przewozić (w zależności od wielkości) bez większych rozbiórek.

Poniżej film z budowy domu z drewna:

Domy z drewna bardzo łatwo i szybko można przebudowywać. Inną zaletą jest także dobra ochrona ciepła domu. Pamiętaj także, że projekty domów z drewna można realizować także w zimie. Zmniejsza się także czas, w którym nie możesz się wprowadzić po wybudowaniu domu do kliku dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *