Często dla własnego m3 zaciągamy kredyt na 30 lat.

Osiedla domków jednorodzinnych

Bardzo często zdarza się, że domki na osiedlach budowanych przez deweloperów są identyczne. Może to przerażać stopniem unifikacji poszczególnych rodzin, budowlana24.pl jakby odarcia ich z indywidualności. Ale z drugiej strony w tej prostocie założeń i symetrii można doszukać się naturalnego piękna.
Wszystko oczywiście zależy od punktu widzenia. Jest kilka powodów dla których budowane są osiedla jednakowych domków jednorodzinnych.
Oprócz względów estetycznych, często wiąże się z tym tematem brak zaufania do pomysłowości architektów, którzy spokojnie mogliby zaprojektować kilka różnych brył domów. Domy te dla estetycznej spójności mogliby połączonych jakimś motywem przewodnim typu elementy drewniane, czy wykończenia klinkierowe. Oczywiście taka „indywidualizacja” osiedla wiąże się z większymi kosztami wykonawczymi. Po pierwsze potrzebna byłaby większa ilość projektów – co często wiąże się z bardzo dużymi kosztami, no i stopień wykonania takiego osiedla jest dużo trudniejszy. Niemniej myślę, że jest to bardzo dobry pomysł dla chcącego wyróżniać się na rynku inwestora. Gdyż deweloperów stosujących szablonowe rozwiązania jest jak grzybów po deszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *