Nie każdego stać na wymarzony dom.

Mieszkanie dla młodych

Młode osoby, jakie planują wspólną przyszłość przeważnie przede wszystkim mają na celu zakupienie własnego mieszkania. Czasy, w jakich kilka rodzin zamieszkiwało jedno mieszkanie już dawno minęły.

Start w dorosłe życie nie jest jednak dzisiaj łatwy, tym bardziej jeśli chce się mieszkać w dużym mieście, gdzie jak wiadomo ceny nieruchomości są o wiele wyższe.

Młode pary w większości przypadków natomiast nie wyobrażają sobie życia gdzie indziej, ponieważ w mniejszych miastach oraz wsiach nie mają szansy na dostanie dobrej pracy. (patrz: mieszkania-dolnyslask).

Najczęściej młodzi biorą kredyty
Większość osób, jakie planują wspólną przyszłość muszą brać na mieszkanie czy dom drewniany bardzo duże kredyty, jakie na przykład wykluczają możliwość urządzenia sobie przyjęcia weselnego, jakie dzisiaj również jest bardzo dużym wydatkiem. Nawet jeśli młodzi marzą o weselu, to muszą niekiedy wybierać, czy wesele, czy własny wkład do mieszkania, by łatwiej było dostać kredyt w banku. Nie można się więc dziwić, że coraz więcej osób odkłada myśl o ślubie i dziecku, ponieważ najpierw chcą się „dorobić” na własne mieszkanie, a to nie jest takie łatwe. Rząd, który tak bardzo apeluje o decydowanie się na większą ilość dzieci, najpierw powinien zmienić sytuację polskiego mieszkalnictwa. Nic dziwnego, że młody człowiek odkłada decyzję o posiadaniu dziecka na możliwie jak najdłuższy czas. Nie sztuką jest powołać dziecko na świat, ale zapewnić mu odpowiednie warunki życia, co niestety nie jest możliwe, jeśli nie ma się własnego mieszkania i trzeba je wynajmować. Wówczas bowiem nie wiadomo, kiedy właściciel mieszkania zdecyduje się na jego wymówienie, a zostanie z dzieckiem na bruku z dnia na dzień jest fatalną sytuacją. Młody człowiek znajduje się dzisiaj w naprawdę bardzo ciężkiej sytuacji życiowej, z jakiej trudno jest wybrnąć by wszyscy byli zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *