nieruchomosci

Z czego zbudowany jest dom?

Czy wiesz jak bardzo na przestrzeni czasu przeewoluował sposób doboru materiałów do budowy domostwa? W czsach prehistorycznych była to głównie wykopana ziemia, z której ubijano lepianki, na w pół zakopane w gruncie. Później korzystano też z gałęzi, aby budować prymitywne szałasy. Na tym jednak nie zakończyła się historia budownictwa, bo zaczęto wykorzystywać też skóry, aby uczynić szałasy bardziej chroniącymi przed warunkami atmosferycznymi.

Później wymyślano coraz inne sposoby na budowę i sięgano po kamienne bloki, czy cegły. Wymyślano tez fanstastyczne, nie realizowane projekty, jak np. szklane domy, które miałyby mieć wszystko wykonane właśnie z szyb. Wszystko czyli nawet ściany i drzwi szklane by były. Ale projekt ten pozostał głównie w literaturze. Choć bez wątpienia wykorzystuje się takie koncepcje w niektórych biurowcach i instytucjach. Oczywiście nie wykonując jednak w ten sposó całej budowli, a tylko określone fragmenty jej wnętrza.

Czy budowa takiego czegoś miałaby duży sens? Być może. To zależy czemu właściwie miałoby to służyc. Ale większość osób poczułaby się jednak w takich miejscach niezbyt komfortowo z uwagi na ograniczenie prywatności. Bo to trochę dziwne by było wszędzie dookoła nie tylko wszystko widzieć, ale też być widzianym ze wszystkich stron cokolwiek by się akurat robiło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *